Перейдіть на новий офіційний сайт Володарської районної ради http://www.volodrada.in.uaсмт Володарка Київської області |
Оголошення [7] |
Головна » Статті » Оголошення » Оголошення |
Насичення житлових будинків різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними речовинами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. Статистика свідчить, що взимку пожеж трапляється набагато більше, ніж в інші пори року. Дні стають коротшими, повітря - холоднішим, що викликає необхідність додаткового освітлення та обігріву. У Володарському районі лише за січень місяць 2012 року зареєстровано 8 пожеж, в яких загинула 1 особа, завдано збитків на суму 80000 гривень. 50% пожеж виникло внаслідок порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення. Аналіз причин пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки: необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим вогнем (гасовими лампами, свічками тощо), що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель; недотримуються правил користування електрообладнанням та обігрівачами; недотримуються правил експлуатації пічного опалення. Пожежі, викликані непогашеною цигаркою, є найбільш розповсюдженими. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов'язані з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації побутових електричних та нагрівальних приладів:
Не дозволяється:
Значну кількість пожеж у житловому секторі складають також пожежі від побутових газових приладів. Основною причиною цих пожеж є витікання газу внаслідок порушення герметичності трубопроводів, з'єднувальних вузлів або через пальники газових плит. Саме тому в разі появи запаху газу у приміщенні не можна запалювати сірники, запальнички, вмикати і вимикати електричні вимикачі, входити у приміщення з відкритим вогнем або з цигаркою - все це може спричинити вибух газу. Якщо витікання газу відбувається з відкритого крана на газовому приладі, то його треба закрити, ретельно провітрити приміщення. У випадку витікання газу в результаті пошкодження газової мережі або приладів, користування ними необхідно припинити і негайно повідомити в контору газового господарства. Категорично забороняється користуватися вогнем для виявлення витоку газу із газопроводів, балонів і газових приладів, для цього можна застосовувати тільки мильний розчин. Попередження пожеж від пічного опалення залишається особливо важливим завданням забезпечення пожежної безпеки у житловому секторі. У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час встановлення печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причин перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплення печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. У разі користування пічним опаленням:
Під час використання пічного опалення не допускається:
Пам'ятайте, вогонь безжалісний! Головне попередити виникнення пожежі!
| |
Переглядів: 2029 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |