Володарська районна рада

Ваша IP адреса: 3.147.73.147
Сьогодні: 19.05.2024
22:01
Карта сайту Контакти Головна

Категорії розділу

Користувач

Гість

Група: Гости

Шановний гість сайту, зареєструйтесь або авторизуйтесь!

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування

Оцініть роботу районної ради
Всього відповідей: 36
Головна » Статті » Документи » Сфери діяльності

Освіта
   Діяльність відділу освіти спрямована на забезпечення умов для реалізації конституційного права громадян на отримання освіти незалежно від місця проживання,а також створенняумов для навчання, виховання, розвитку, соціального захисту дітей дошкільного віку, учнів , молоді села. 
  Забезпечення якісної та доступної освіти, виховання здоровоїта компетентної особистості є головним завданням дошкільних закладів . 
   За статистичними даними в районі нараховується 1047 дітей від 0 до 6 років. Охоплено дошкільною освітою 533 дитини, з них 240- в селищі та 293в сільській місцевості. 
В районі функціонує 19 дошкільних навчальних закладів.Серед них:8 у складі НВО, 9 у складі – НВК, Володарський ДНЗ комбінованого типу "Пізнайко”, Городище – Пустоварівський центр розвитку дитини "Сонечко”.
    Охоплення дітей дошкільною освітою становить 60 % від загальної кількості дітей по району. 
Кращі показники по охопленню дітей дошкільною освітою в селах
Гор-Пустоварівці (80%) , Мармуліївці (77%), Косівці , Матвіїсі (65%), Капустницях (64%), Рогізні , Завадівці , Гайвороні (63 %),Володарці (61%).
Низькі показники в селах : Руде Село(41%), Лобачів ,Тадіївка(50%).
Середньорічна чисельність дітей у ДНЗ становить 491 дитина.
   Високі показники по наповнюваності груп, при нормі 15 дітей, були в ДНЗ сіл:Логвин -23,Тарган -20,Мармуліївка -19.Березна -18.Косівка-17. 
За своєю проектною потужністю ДНЗ розраховані на 35 груп (457місць), діючими є 29. З них : 3 групи ранього віку, 18 різновікових та 8 дошкільних груп. Крім того, 11 дітей 5 річного віку здобувало дошкільну освітупри ЦТДЮ.
    Враховуючи побажання батьків запроваджено гнучкий режим роботи ДНЗ. Протягом 10,5 годин працюють 2 ДНЗ, 9годин -10 , 8годин – 1, 7годин-1, 6 годин – 5 ДНЗ , за потребою відкриваємо навчальні групи з коротко-тривалимперебуванням. 
    У ДНЗ „Пізнайко” організовано роботу двох чергових та двох логопедних груп. 
    Останнім часом простежується тенденція підвищення попиту населення на дошкільну освіту. Це свідчить про те,що зростає довіра батьків до освіти, до якості пропонованих дошкільними навчальними закладами послуг.Порівняно з минулим роком є необхідність у відкритті 3 додаткових груп у ДНЗ „Пізнайко”, 2 з яких для дітей раннього віку. На даний час вивчається питання і про відкриття таких груп у селах :Руде Село,Тарган ,Логвин, Березна. 
Колектив працівників ДНЗ району складається із 114 осіб,з них 52-педагогічні працівники, 19 з яких мають вищу і 33 –середню спеціальну освіту,6 педагогів навчаються заочно
   Гарних результатів у освітньо – виховній діяльності досягли колективи : Володарського ДНЗ „ Пізнайко ”, ЦРД «Сонечко », сіл :Логвин , Тарган, Руде Село, Гайворон, Березна , Матвіїха , Мармуліївка і цей перелік можна продовжувати. 
У ДНЗ «Пізнайко»,ЦРД «Сонечко»,в селах Тарган ,Руде Село силами працівників ДНЗ ,батьків , спонсорів облаштовано ігрові та спортивні майданчики, на яких проводиться ігрова діяльності та заняття з фізкультури.
  Для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми у ДНЗ «Пізнайко» фізруком К.А.Заграничною виготовлено чудове нестандартне обладнання , організовано роботу гуртка з художньої гімнастики. 

    Основні зусилля відділу освіти були спрямовані на підвищення ефективності заходів щодо розвитку системи освіти району, створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти та практичну реалізацію основних завдань Національної доктрини розвитку освіти в Україні, Указів Президента України від 20.03.2008 №244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» та від 05.05.2008 №411/2008 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей». 
    Для забезпечення реалізації цих завдань у 2008 році сесією районної ради прийнято комплексну Програму розвитку освіти Володарщини на 2008-2012 роки. 
Основною метою Програми розвитку є формування доступної та якісної освітньої системи, що відповідає вимогамсуспільства, яке динамічно розвивається, запитам особистості, потребам держави й регіону.
   Серед пріоритетних завдань Програми розвитку освіти Володарщини на 2008-2012 роки є - створення належних умов для функціонування освітньої системи району, запровадження новітніх інформаційних технологій у навчальний процес, забезпечення суттєвого зростання якості освіти. 
Програма включає в себе 14 розділів за якими буде спрямовуватись робота відділу та закладів освіти району – це: «Школа здоров’я», «Дошкілля», «Шестирічна дитина в школі», «Профільне навчання»,«Обдарована дитина», «Дитина з особливими освітніми потребами», "Шкільна бібліотека”, « Психологічний супровід навчально-виховного процесу», "Позашкілля”,«Кадри», «Школа-сім’я-громадськість»,«Інформаційно-навчальне середовище системи освіти району»,«Педагогічне партнерство», "Матеріально-технічне забезпечення”
    Сума фінансування заходів Програми на 2008 рік в цілому становить 3 млн.629тис.грн. 
З метою реалізації завдань програми у минулому навчальному році проведено таку роботу:
на виконання ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», інших нормативних актів забезпечено стовідсоткове охоплення гарячим харчуванням учнів 1-4 класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів та завдяки фінансуванню 60-ти відсотків вартості харчування дитини з районного бюджету та решти за рахунок спонсорів і батьків домоглися виконання норм харчування (затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591) на 98,8 відсотків ( по окремих видах продуктів більше 100 відсотків – м´ясо, масло вершкове, картопля);
з метою впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес встановлено 7 навчальних комп´ютерних комплексів у загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів. За програмою «Рівний доступ до якісної освіти» новий НКК отримала у липні Володарська ЗОШ №1 (12 комп´ютерів). На даний час не мають НКК лише два загальноосвітні заклади - Мармуліївське НВО, Тадіївський НВК;
обладнано Володарські ЗОШ №1 та №2, ліцей сучасними мультимедійними засобами навчання; також забезпечено ці заклади та Володарський ліцей телекомунікаційними засобами широкосмугового виходу до глобальної мережі Інтернет;
для впровадження дистанційного навчання в систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів і забезпечення центру дистанційного навчання для районного методичного кабінету придбано ноутбук., цифровий фотоапарат, цифрову відеокамеру, мультимедійний центр та мультимедійну дошку;
встановлено доплати в розмірі від 20 до 50 відсотків до посадових окладів керівникам заступникам керівників, методистам районного методичного кабінету дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів; виплачено щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам; виплачено технічним працівникам закладів освіти допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки;
проведено ремонт спортивних залів у Лобачівському НВО, Капустинському НВК, Завадівському, Тарганський НВК;
проведено ремонт котелень у Мармуліївському НВО, Пархомівському;
проведено роботу із встановлення огорожі навколо Рогізнянського, Мармуліївського, Рубченківського НВО 37 тис.грн.;
встановленно коректор обліку газу у Тарганському НВК;
побудовано внутрішні вбиральні у Мармуліївському, Рогізнянському НВО на часі будівництво вбиралень у Завадівському НВК, Рубченківському НВО.
Принцип рівного доступу до якісної освіти передбачає надання всім дітям рівних можливостей здобуття освіти. Мережа закладів освіти району сформована з урахуванням соціального попиту батьківської громадськості та економічного потенціалу району і здатна задовольнити право громадян на освіту в різних формах.
В зв´язку з демографічними, міграційними та соціальними процесами, що склалися в регіоні, відслідковується тенденція до зменшення кількості населення нашого району – як наслідок, і зменшення кількості дитячого населення.
Специфіка освітньої системи району полягає в тому, що 81 відсоток закладів освіти району – це малокомплектні школи, в яких кількість учнів менша 100.Серед сільських шкіл І-ІІІ ступенів лише у Гор-Пустоварівській ЗОШ наповнюваність 129 учнів.
У 2008 – 2009 навчальному році в районі функціонує 21 загальноосвітній навчальний заклад: в тому числі Володарський ліцей, Володарські ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1, №2, Городище –Пустоварівська ЗОШ І – ІІІ ступенів.
Крім того 17 закладів освіти працюють у складі навчально – виховних обєднань та навчально- виховних комплексів "загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад».
У загальноосвітніх навчальних закладах навчається 2174 учнів, що на 185 учнів менше проти минулого навчального року у 199 класах , що на 6 класів менше ніж було у 2007 – 2008 навчальному році.
На базі Володарських ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, №2 працюють 8 груп продовженого дня для учнів початкових класів в кількості 240 учнів.
У Володарському районному центрі творчості дітей та юнацтва гуртковою роботою охоплено 702 дітей, у 49 групах.
ДЮСШ охоплює навчально – тренувальною підготовкою 356 учнів у 23 групах з 6 видів спорту : легка атлетика, баскетбол, волейбол, футбол, бокс, ЗФП.
У 8 -ми класах початкової школи Березнянського , Матвіїського ,
Тадіївського НВК, Рогізнянського, Косівського, Зрайківського НВО, Рудосільського НВК, Ожегівського НВО наповнюваністю менше 4 – ох учнів організоване індивідуальне навчання для 20 учнів.
У 6 – ти класах основної школи ( Тадіївський, Березнянський, Матвіїський НВК ) наповнюваністю менше 4-х учнів організоване індивідуальне навчання для 14 учнів.Учні , які за станом здоров´я не можуть навчатися у денних загальноосвітніх закладах, здобувають освіту за індивідуальною формою навчання - 3 учні (Пархомівський, Гайворонський, Тарганський НВК).
Минулий навчальний рік став роком широкомасштабного впровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості знань для випускників шкіл нинішнього і минулих років, які виявили бажання навчатись у вищих навчальних закладах.
В закладах освіти району було проведено значну роботу з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання - створено пункти реєстрації учасників на базі шкіл І-ІІІ ступенів та пункт тестування на базі Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, проведено значну роз´яснювальну та інформаційну роботу, здійснено підбір кадрів для проведення тестування та перевірки відкритої частини тестових робіт.
Із 178 випускники шкіл району проходили тестування:
з української мови та літератури –146 учнів, математики - 80 учнів,
історії України - 39 учнів.
Показники випускників нашого району в основному збігаються із обласними та загальнодержавними.
Слід зазначити, що в районі проведено моніторинг задоволеності учнів результатами зовнішнього незалежного оцінювання за результатами зарахування трьох предметів як державної підсумкової атестації. Середній показник по району з історії України при цьому найвищий – 56,4 % ( як і обласний), тоді як з української мови – 52,1 % ( обласний – 53,4%), з математики – 26,3 % ( обласний – 37,9%). Навчально-виховний процес у позашкільних навчальних закладах здійснюється у гуртках, творчих об'єднаннях, спортивних секціях.
У Володарському районному центрі творчості дітей та юнацтва у 2007\2008 навчальному році працювало 19 гуртків за такими напрямками:
-художньо –естетичний - 32 групи;
-туристсько-краєзнавчий – 4 групи;
-науково-технічний – 11 груп;
-еколого –натуралістичний – 2 групи;
-працювала школа раннього розвитку "Малючок" та гурток "Основи учнівського самоврядування".
Позашкільною освітою було охоплено 703 дітей. Протягом 4 років цей показник незмінно становить 30 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Навчально-виховний процес у закладі забезпечували 17 педагогів.
В минулому навчальному році педагогічний колектив закладу спрямовував свою роботу на розвиток творчої особистості вихованця; на організацію учнівського самоврядування в районі; активізовували позашкільний заклад як центр виховної та організаційно-масової роботи з учнівською молоддю. В закладі продовжувалася робота щодо залучення до позашкільної освіти дітей сільської місцевості, дітей з особливими потребами. Прослідковується тенденція до збільшення кількості дітей сільської місцевості охоплених позашкільною освітою, за рахунок збільшення годин гурткової роботи в з загальноосвітніх навчальних закладах. Філіали гуртків центру творчості працюють у двох загальноосвітніх навчальних закладах району: у Березнянському навчально-виховному об’єднанні «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» гурток "Різьблення по дереву", керівник Гаєвич Віктор Миколайович та у Городище – Пустоварівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів туристсько-краєзнавчий гурток, керівник Шевченко Анатолій Володимирович.
В 2007-2008 навчальному році центр творчості дітей та юнацтва намагався стати координаційним центром виховної та організаційно-масової роботи з учнівською молоддю в районі, про що свідчить участь дітей шкільного віку у районних етапах Всеукраїнських та обласних конкурсів та змагань. Протягом року було організовано та проведено 19 заходів. За рейтингом участі та призових місць найбільшу кількість балів набрали Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, Пархомівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад", Рудосільський навчально-виховний комплекс. Серед неповних загальноосвітніх закладів найбільшу кількість балів набрало Рогізнянське навчально-виховне об’єднання. Є певні досягнення вихованців центру творчості в обласних та Всеукраїнських конкурсах. Взяли участь у 24 обласних заходах, здобули 13 призових місць..
Належним чином організовано діяльність учнівського самоврядування в загальноосвітніх навчальних закладах району. ня. В травні 2007 року на районному зборі лідерів шкільних органів учнівського самоврядування створено районний орган учнівського самоврядування – районну раду дітей Володарщини. Було обрано голову районної ради дітей Володарщини, затверджено Статут діяльності, визначено комісії. На першій сесії першого скликання було підписано трьохсторонню Угоду про співпрацю дітей, відділу освіти та батьківської громадськості. Комісією з питань преси та інформації було розроблено проект "Власні засоби масової інформації. Проект втілюється в життя вже є перший номер інформаційного вісника районної ради дітей Володарщини, який діти назвали "Шкільний екватор". Наші лідери побували на чотирьох обласних зборах лідерів учнівського самоврядування, голова районної ради дітей Володарщини, учениця Володарського ліцею Слепченко Анна в минулому році побувала на Всеукраїнському зборі лідерів в Артеці, та на відкритому пленарному засіданні сесії обласної ради дітей Київщини, яке проходило у сесійній залі Київської обласної ради.
Аналіз роботи Володарської дитячо – юнацької спортивної школи свідчить про те, що в закладі здійснюється навчання з фізичної культури та спорту серед різновікових категорій учнівської молоді. В минулому році в закладі займалося 316 учнів з них 114 - вихованці масових розрядів, 4 – І розряду та 3 кандидати у майстри спорту. Педколектив складався з 9 тренерів, два з них основні, решта сумісники. Навчання проводилося з чотирьох видів спорту: волейболу, баскетболу, легкої атлетики та футболу.
Вагомих результатів досягнуто юними спортсменами дитячо – юнацької спортивної школи на всеукраїнських і міжнародних змаганнях з легкої атлетики. Так вихованка спортивної школи Назаренко Олена колишня учениця Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, вчитель фізичної культури Буянівський Микола Дмитрович, тренер Ганжалавий Іван Іванович, в складі збірної України, ставала неодноразовою переможницею міжнародних змагань з бігу на 400 метрів . Всього легкоатлети школи взяли участь у 22 обласних змаганнях, здобули 7 призових командних місць. На чемпіонаті України з легкої атлетики, який проходив у місті Вінниця серед юнаків та дівчат 1993 року народження, команда Володарської дитячо – юнацької спортивної школи посіла 16 місце з 97 команд України. Не відстають від легкоатлетів і баскетболісти на чолі з тренером Василем Степановичем Писарчуком, займаються вони на базі Гайворонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад".
Тренерами спортивної школи було проведено 18 районних змагань з різних видів спорту, цілий ряд бесід, лекцій, на спортивну тематику, історію рідного краю та історію олімпійського руху в Україні.
Три тренери дитячо – юнацької спортивної школи, а саме: Ганжалавий Іван Іванович, Писарчук Василь Степанович та Миронюк Віктор Іванович , здійснюють підготовку спортсменів високої кваліфікації. За підсумками огляду – конкурсу серед тренерів області тренер з легкої атлетики Ганжалавий Іван Іванович виборов І місце і був нагороджений грамотою Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Категорія: Сфери діяльності | Додав: samel (14.08.2010)
Переглядів: 1935 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
Комментариев: 1
Имя: Tee

0  
Сообщений № 1 Написал: Tee (20.02.2012)

() | 20.02.2012 | Понеділок|02:55
That's an inventive answer to an interesting qusetion

 -------------- Комментарий --------------
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]